Närviline turg mõjutab ka Etalon Varahaldus AS investeeringuid

Mikk Talpsepp
15 Juuni, 2015

Seoses kasvava närvilisusega USA börsidel sai täna korrigeeritud teatud positsioonide suurusi väiksemaks, mis võivad olla mõjutatud sellest, kui turud täiendavalt langevad. Suletud positsioonidest tuli võtta kahjum, mis mõjutas Etalon Varahaldus AS vara kokkuvõttes ca -0.1%.

Kui eelmise nädala lõpp kujunes Etalon Varahaldus AS jaoks negatiivseks ning NAV langes uuesti allapoole 1 eurot, siis täna oli taas tugev päev Etalon Varahaldus AS jaoks kui SP500 aktsiaindeks langes -0.46%, kuid Etalon Varahaldus AS varad kasvasid ca +1.37%, mille tulemusena A-aktsia NAV kerkis 1.007 euro peale.

Alates emissioonist 21. mai on SP500 aktsiaindeks langenud ca -2.2%, seega Etalon Varahaldus AS on aktsiaindeksit hoolimata asutamiskuludest edestanud praeguseks ca +2.9%, kuid arvestades praegusi Etalon Varahaldus AS positsioone, mis on kokkuvõttes suhteliselt turuneutraalsed, siis võib oletada, et turgude tõusu pöördumisel võib Etalon Varahaldus AS aktsiaindeksile alla jääda, samuti tuleb arvestada riskiga, et turgude languse korral võib see mõjutada ka Etalon Varahaldus AS investeeringuid, mille väärtus juunis on liikunud vastupidiselt turgude suunale, kuid ei pruugi seda teha turgude täiendava languse korral.

Juunis on seni Etalon Varahaldus A-aktsia NAV kerkinud +2.4%, SP500 aktsiaindeks on langenud -1.1%.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.