Etalon Varahaldus AS juuni kokkuvõte

Mikk Talpsepp
03 Juuli, 2015

Etalon Varahaldus A-aktsia NAV kasvas juuniga +0.42% ehk 0.9831 euro pealt 0.9872 euro peale. USA S&P500 aktsiaindeks langes juuniga 2107.39 punkti pealt 2063.11 punkti peale ehk -2.10%, seega Etalon Varahaldus edestas võrdlusindeksit juunis +2.52%.

Juuni tulemust mõjutasid negatiivselt Kreekaga võetud positsioonid, kuid sellest hoolimata oli kogutulem siiski positiivse märgiga. Juulis jätkub tavapärane investeerimistegevus ja on oodata juunist suuremat volatiilsust turgudel, sest läheneb Kreeka referendum ja ka majandustulemuste hooaeg, samuti tuleb lähemale võimalik USA intressimäärade tõstmise otsus.

Etalon Varahaldus AS investeeringute juhina ootaksin juulilt positiivset tulemit, kuid sõltuvalt näiteks Kreeka arengutest ei imestaks ka, kui juulis tuleks leppida mitmetesse protsentidesse küündiva negatiivse tulemusega, mis ilmselt annaks omakorda tugevama väljavaate augusti ja septembri võimalikule tulemusele.

Juulis sõltuvalt uute ja olemasolevate investorite huvist, mis läbirääkimiste lõppfaasis selgub, kaasame ilmselt veidi lisakapitali uute aktsiate emiteerimise teel.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.