Etalon Varahaldus A-aktsia NAV ületas uuesti 1 euro taseme

Mikk Talpsepp
11 Juuli, 2015

Etalon Varahaldus A-aktsia NAV kerkis selle nädala lõpuks taas üle 1 euro, lõpetades nädala 1.0052 euro peal. Juulis on A-aktsia NAV kerkinud hetkeseisus +1.82% võrdluses S&P500 +0.65% tulemusega.

Arvestades, et lühiperioodide tulemused on mõneti juhuslikumad, siis lühiperioodide A-aktsia NAV muutustele ilmselt ei ole mõtet liigset tähelepanu pöörata. Samuti peaks arvestama, et uudiste avaldamine Etalon Varahaldus kodulehel ei pruugi olla kogu aeg nii väikeste intervallidega kui seni. NAV muutustest anname teada iga kuu lõppedes, võimalustel tihemini. 

Järgmine nädal saab olema suhteliselt oluline, sest 17. juuli on suur optsioonireede, millel aeguvad ka mitmed GREK-iga seotud optsioonid. Ühtekokku sisaldavad hetkeseisuga 17. juuli tähtajaga väljakirjutatud optsioonid ajapreemiaid kokku 19452 euro eest, mis tähendaks, et muutumatuna püsivate hindade korral kasvaks A-aktsia NAV järgmisel nädalal +0.93%. Enam kui pool järgmisel nädalal aeguvast ajapreemiast on seotud GREK positsioonidega, kuid on ka mõned hetkeseisus ebamugavad positsioonid, mille puhul matemaatiline ootus ja kõikumise amplituud võib pilti kõvasti muuta.

Kreeka võla teemas paistab, et jõutakse kokkuleppele, mida kinnitavad täna, laupäeva hommikul, toimunud arengud ja läbirääkimised. Arvestades tõenäolist kokkuleppe sündi on tõenäoline, et GREK alustab järgmist nädalat tugevalt. Kuid kokkuleppe paistab sündivat kujul, mis pikaajalises plaanis lahendab vähem, kui oleks lootnud. Seega ilmselt GREK positsiooni ajaline kestvus sellest tulenevalt ei saa olema väga pikk (ehk vbl mitte aasta või aastaid) ja aktsiapositsiooni juurde ilmselt saavad kuuluma tugev ostuoptsioonide väljakirjutamine tasemetele, mis ei asu väga palju kõrgemal GREK turuhindadest.

Ühtekokku on Etalon Varahaldusel 10. juuli seisuga avatud 38 erinevat positsiooni ja alates emissioonist 21. mail 2015 on positsioonide võtmisteks, korrigeerimisteks ja väljumisteks tehtud kokku 508 väärtpaberitehingut.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.