Etalon Varahaldus AS alustas nafta hinna languse peatumisele panustamist

Mikk Talpsepp
18 August, 2015

Nafta hind on olnud löögi all alates 2014. aasta juulist, mil nafta(WTI) maksis ca 105 dollarit barrelist, ning oli langenud 43 dollari peale barrelist, mil Etalon Varahaldus alustas esimeste naftaga seotud positsioonide võtmist.

Ühtekokku on Etalon Varahaldus AS paigutanud naftaga seotud tehingutesse umbes 15% Etalon Varahaldus AS varadest, mille puhul küll kaotused võivad mainitud numbritest ka suuremaks kujuneda. Arvestades asjaolusid, võib nafta hinna langus küll senise kiirusega täiendavalt jätkuda, kuid naftat tarbivad suurettevõtted(näiteks transpordiettevõtted) on valmis nafta eest maksma oluliselt rohkem kui 45 dollarit barrelist. Veel vähem kui aasta tagasi võisid suurettevõtted olla õnnelikud nafta hinna fikseerimisel selle aasta lõpuni tasemel ca 90 dollarit(näiteks Ryanair), mis annab julgust, et nafta hind ei pruugi enam jätkata nii sirgjoonelist langust.

Augustis on Etalon Varahaldus A-aktsia NAV seni kõikunud 0.97 euro ja 1.01 vahel, ning lõpetas 18. augustil tasemel ca 0.98 eurot, edestades senini augustis SP500 indeksit, mis on negatiivse tulemiga.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.