ETALON VARAHALDUS AS 2016. A AUGUSTI KOKKUVÕTE A-AKTSIA NAV KAHANES -15.18%, TASEMENI 0.8644

Mikk Talpsepp
07 September, 2016

Etalon Varahaldus A-aktsia NAV väärtus kahanes augustis -15.18% ning A-aktsia NAV kahanes 0.8644 euro peale. A-aktsia NAV väärtuse kahenemist mõjutasid eelkõige positsioonid, mis panustavad USA turgude langusele ja närvilisuse kasvule.

Järgnevatel kuudel jätkuvad turu närvilisuse kasvule panustavad tehingud, mis toovad kahjumit kui niivõrd rahulik keskkond börsidel jätkub. Prognoosin, et kui närvilisus ei saabu turgudele varem, siis saabub närvilisus hiljemalt seoses USA presidendivalimistega novembris.

Septembri algul toimunud arengud naftatootmise piiramise kokkulepete osas tähendavad, et väljavaated naftaaktsiate tõusu osas on oluliselt paranenud. Septembris asub Etalon Varahaldus uuesti võtma positsioone naftasektoris, kuigi suur osa Etalon Varahalduse positsioonidest panustab turgude langusele. Turgude kiire langus tähendaks, et sellest ei jääks tõenäoliselt puutumata ka naftasektor, mis turgude languses võib kukkuda teistest sektoritest kiiremini. Seega tehingute ajastus võib olla keeruline seoses vastandlike prognoosidega, milles ühelt poolt olen väga negatiivne turgude käekäigu suhtes, teiselt väga positiivne naftasektori pikaajaliste väljavaadete osas, vähem kindel mõne kuu liikumiste osas.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.