ETALON VARAHALDUS AS 2016. A SEPTEMBRI KOKKUVÕTE A-AKTSIA NAV KASVAS +25.72%, TASEMENI 1.0867

Mikk Talpsepp
10 Oktoober, 2016

Etalon Varahaldus A-aktsia NAV väärtus kasvas septembris +25.72% ning A-aktsia NAV kasvas 1.0867 euro peale. A-aktsia NAV väärtuse kasvamist mõjutasid eelkõige positsioonid, mis panustasid USA turgude langusele ja närvilisuse kasvule.

Septembris sulges Etalon Varahaldus kõik turgude närvilisuse kasvule panustavad positsioonid ning asus võtma pikaajalisi positsioone naftasektoriga seotult, mille soetused lühiperspektiivis õnnestusid.

Oktoobris võin kaaluda uuesti turgude langusele panustamist kui volatiilsus langeb oktoobris ebamõistlikult madalale. Pikemaajalised volatiilsusfutuurid on oktoobri algul langust jätkanud, mis kinnitab, et turg ootab sügiselt väga vähe negatiivseid üllatusi.

Pakun aga, et halvad uudised börside jaoks ei pruugi olla kaugel. Näiteks on võimalik, et Kreeka võlaprobleemid ei pruugi saada soovitud kujul pikendust, samuti võib Itaalia pankade probleem tõstatuda või Deuche Bank probleemid võivad osutuda oodatust suuremaks. Ka USA presidendivalimiste lähenemine võib tuua turgudele täiendavat hirmu.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.