Juuni alguse ülevaade

Mikk Talpsepp
09 Juuni, 2015

Eilne esmaspäev 8. juuni oli Etalon Varahaldus AS jaoks seni tugevaim päev võrdluses SP500 aktsiaindeksiga, kui Etalon Varahaldus AS varade väärtus kasvas ca +1.5%, samal ajal kui SP500 langes -0.65%.

Ühtlasi alates eilsest võib lugeda, et Etalon Varahaldus AS on praeguseks käivitanud olulisemad investeerimisstrateegiad, avanud positsioonid ning tegevus on saavutanud rahuldava intensiivsuse. Eilse börsipäeva algul sai korrigeeritud investeerimis- ja kauplemisstrateegiaid väiksemate mahtude peale, mille tulemus võib sõltuda börside üldisest käekäigust. Siiski tuleb alati arvestada, et teataval määral on tulemus alati vähemal või rohkemal viisil mingi seose kaudu seotud ka börside üldise käekäiguga.

Samuti ei oma niivõrd tähtsust ühegi üksikpäeva tulemus, sest lühemate perioodide tulemus on juhuslikum kui pikema perioodi tulemus. Eilse tugeva päeva tulemusena kerkis Etalon Varahaldus AS A-aktsia NAV ca 0.973 pealt ca 0.988 peale ning arvestades võetud positsioonide eripärasid võiks olla suhteliselt optimistlik edasise juuni tootluse osas. Otsene sõltuvus turgude üldisest suunast on momendil suhteliselt madal, kuid avatud on mitmed riskantsed positsioonid, mis ei ole arbitreeriva iseloomuga.

Selle aasta olulisemateks riskideks võib pidada võimalikku intressimäärade tõstmise riski, samuti mõne aasta perspektiivis on oht, et Kreeka lõpetab pankrotis, jättes riigivõlad maksmata, tehes nn restardi. Kui see juhtub, siis satub löögi alla euro võrdluses dollariga, Kreeka majandus saab lühiajaliselt suure täiendava tagasilöögi, ilmselt lühiajaliselt veidi langevad veel Kreeka aktsiaid, kuid ilmselt pakub see võimaluse osta soodsate hindadega Kreeka ettevõtteid, mille tulevikuväljavaated sellise stsenaariumi puhul saavad olema oluliselt paremad, kui need praegu on. Etalon Varahaldus AS hoiab säärastel arengutel silma peal, et kasvatada võimalusel Etalon Varahaldus AS aktsionäride investeeringute väärtust.

Momendil ettevaatlikumaks teeb ka turbulentsi suhteline puudumine nii USA kui Euroopa börsidel, mistõttu Etalon Varahaldus püüab arvestada riskiga, et lühikuudel või käesoleval aastal võib aset leida turgude korrektsioon suuremas ulatuses kui viimase kolme aasta korrektsioonid. Korrektsiooni võib vallandada nii kartus intressimäärade tõusu ees, mis muudab teised varad peale aktsiate atraktiivsemaks, samuti või korrektsiooni põhjustada kasumite kasvu pidurdumine, kui ka näiteks Euroopas Kreeka välja astumine eurotsoonist.

Mikk Talpsepp,

Etalon Varahaldus AS investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.