Etalon Varahaldus AS 2016. a jaanuari kokkuvõte - A-aktsia NAV kahanes -13.37%, NAV tasemeni 0.8025

Mikk Talpsepp
10 Veebruar, 2016

Etalon Varahalduse investeeringud kandsid jaanuari esimestel nädalatel suuri kaotusi, kui löögi all olid nii aktsiaturud kui ka nafta. Sellest tingituna langes A-aktsia NAV korraks ka allapoole 0,5 euro taset. Jaanuari teises pooles kasvas Etalon Varahaldus varade väärtus madalpunktist üle +60% seoses nafta hinna tõusu ja aktsiaturgude rahunemisega. Kuu lõpuks jõudis A-aktsia NAV taas kõrgemale 0,8 euro tasemest. Suur varad väärtuse kõikumine oli ka septembris 2015. aastal, kui A-aktsia NAV kõikus mitmeid kordi 0.60 ja 1.18 euro vahel, et oktoobri kuue esimese börsipäevaga tõusta 1 euro peale. Suurt vara väärtuse kõikumist ootan ka eelolevatel kuudel.

Hetkel on Etalon Varahalduse suurimad riskid seotud peamiselt positsioonidega naftas ja Venemaa suunal.

Tabel dollaripõhiste ETF-de  väärtuse muutusest  võrdluses Etalon Varahaldus A-aktsiaga alates 21. maist kuni 29. jaanuarini 2016*:

*Antud tabelis Etalon Varahaldus A-aktsia tulem on arvestatud EUR baasil, muud ETF-d on noteeritud ja arvestatud USD baasil, ega ole seega 100% võrreldavad. USD baasil võrdlused on toodud asjaolul, et Etalon Varahaldus genereerib kasumeid ja kahjumeid samuti USD baasil, kuigi lõplik varalise seisu arvestamine käib EUR baasil.

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.