Etalon Varahaldus AS 2016. a aprilli kokkuvõte - A-aktsia NAV kahanes -3.39%, NAV tasemeni 0.9221

Mikk Talpsepp
15 Mai, 2016

Aprill lõppes Etalon Varahaldus A-aktsia jaoks tulemusega -3.39% ning A-aktsia NAV kahanes 0.9545 pealt 0.9221 peale.

Kuu tulemust mõjutasid eelkõige positsioonid, mis on seotud turgude langusele ja närvilisuse tõusule tehtud tehingutega, kuna näen mitmeid ohte tõusmas, mis võivad tuua väga ootamatuid pöördeid turgude viimase mõne kuu kestnud tõusule.

Turgude jaoks ohuks pean võimalikku BREXIT tulekut, kus Suurbritannia rahvahääletusel juunis võidab Euroopa Liidust väljaastumise soov. Samuti leian, et alates juunist võib uuesti päevakorda tõusta Kreeka järgnevate laenumaksete maksmisega seotud probleemid. Samuti hindan tõenäoliseks, et mõne aasta jooksul näeme USA-s märkimisväärset ülevõttude ja ühinemiste mahu kahanemist, mis viib turgudelt palju ostujõudu.

Aprillis ostis Etalon Varahaldus tagasi 58684 A-aktsiat hinnaga 0.8786, millega sai ühtlasi täis tagasiostudega lubatud maht. Tagasiostud saavad jätkuda peale aktsionäride üldkoosolekut.

Mikk Talpsepp

Etalon Varahaldus investeeringute juht

 

Käesoleval lehel kuvatud info on mõeldud Etalon Varahaldus AS invesotritele. Etalon Varahaldus AS on mitteavalik alternatiivfond. Eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri järgmiste perioodide tootlust.